Головна TV

Євген Хмара: Це буде музична терапія для військових

Відомий музикант, піаніст Євген Хмара завітав у студію програми “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на телеканалі “Дом”. В ексклюзивному інтерв’ю   Ірині Хоменко та Костянтину Октябрським віртуоз розповів, чим допомагає українським військовим зараз, який проєкт готується запускати найближчим часом та як на його творчість вплинула війна.

З початку війни Євген Хмара активно підтримує військових і є учасником арт-проєкту RANA.ua, головна місія якого збір коштів на будівництво інноваційного реабілітаційного хабу для військових з травмами, пов’язаними з ампутацією.

“Це дуже болюча тема, бо велика кількість хлопців без ноги чи без руки. Протезування — це необхідна історія, – коментує Євген Хмара в інтервʼю з ведучими “Ранку Вдома”. – Наразі кожен може долучитися – можна донатити. Гадаю, треба ще робити зустрічі за кордоном, тому що українці вже трохи виснажились — зараз менше роботи і менше доходів. Частину прибутку з наступних концертів я буду віддавати у цей проєкт”.

Віртуоз готовий ще більше допомагати пораненим бійцям і долучати до цього своїх колег з творчого цеху. Зовсім скоро новий проєкт музиканта побачить світ:

“Це буде музична терапія для військових. В нашій країні це щось нове, але ще після Другої світової війни в США та Європі були центри з музичної терапії, які працювали для заспокоєння і розслаблення військових, – пояснює музикант Євген Хмара в ефірі каналу “Дом”. – Ця терапія буде для військових, які повернулися з поля бою. Планую запустити в Києві і в інших великих містах України”.

Артист зазначає – війна вплинула на всіх, не лише на творчих людей. Проте більшість із нас не лише навчилися жити по-новому, а й стали сильнішими. І Євген Хмара – не виключення.

“Війна вплинула і змінила кожного українця. Відбулася трансформація всередині. Цей біль і ті емоції, які дає війна, зробили нас сильнішими, ми можемо сприймати набагато більше інформації та енергії, ніж до війни”, – розповів музикант.

Євген Хмара є автором більшості композицій, які виконує. Один з перших своїх творів, він написав ще у 7 років. Це була присвята Григорію Сковороді, цю композицію тепер вмикають під час відправлення потяга “Сковорода Експрес”, що курсує від Харкова до Ужгорода і у зворотному напрямку.

«Я створив її у сім років, коли освоїв перший музичний інструмент. Слова допомогла вчителька написати, а мелодія була моя. Це одна із найперших моїх композицій, вона називалася “Паровоз”. Мій батько працював залізничником, тож все своє дитинство я провів у кабіні машиніста. Коли у 2013 році я записував симфонічний оркестр в цю композицію, я, звичайно зробив її більш дорослою. Але основні мотиви і частково слова збереглися», – розповів гість «Ранку Вдома».

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.