Головна TV

Євген Клопотенко розповів про експерименти на кухні: П’явки на смак як вушка свині

Гостем нового випуску «Тихого вечора з Оленою Кравець»  на каналі «Дім» став шеф-кухар та дослідник української кухні Євген Клопотенко. Він розповів про штучний інтелект у кулінарії та зізнався, що має лабораторію, де ставить кухонні експерименти. 

Євген Клопотенко йде в ногу з часом. Нещодавно відбулася його вечеря, страви для якої сформував штучний інтелект. Але Євген не з тих людей, які бояться «машин».

«Я коли почав шукати інформацію і створювати щось, він не відстрілював нічого. Він чи воно — як його називати? Там взагалі нуль. Я кажу йому: «Створи щось нове, додай там трішечки ромашки до риби». А воно мені: «Помилка. Я не розумію, що це». Він може робити лише з переліку інгредієнтів поєднати якісь із них таким чином, як уже хтось це поєднував. Він не може створювати нове, власний досвід на основі їжі. Я сміявся! Можливо, штучний інтелект і замінить багато професій, але [не шеф-кухара…] Мені, наприклад, легко взяти сома, додати туди якесь багно (інша назва богульник – ред).) з Рівненщини, морозиво з пастернаку і трохи соусу з бджіл. Будь ласка, приходьте і їжте»,-  запрошує відомий Євген Клопотенко в ефірі каналу «Дім».

Гість Олени Кравець  зізнається, що на кухні він великий експериментатор і дозволяє їсти собі все, що хоче. «Коли придумали їсти корицю? Це ж була якась трохи не в собі людина, яка підійшла до дерева і вирішила: «А давай-но оближу я кору!» Облизала, а тоді всі вирішили теж облизувати. А тепер це відома всім спеція. У мене в голові багато інгредієнтів, які мені легко поєднувати. Окрім того, я орендуватиму невеличку студію, фермочку, де буду вирощувати продукти і створювати з них різні ще більш шалені поєднання».

Та не завжди всі експерименти закінчуються вдало. Нещодавно відомий кухар отруївся сливами: «Кілька днів тому я пішов у магазин і побачив сливи. І огірок. Я взяв огірок, побив його скалкою, додав перець чилі і сливи. Запік курча і поклав поруч. Їв і було цікаво. Правда, трохи пластиково, на килим схоже за смаком. А тоді температура 37,8 градусів. Справжня вечірка була! Поєднання супер-круте, але я все ж не раджу навесні їсти сливи», – поділився досвідом Євген Клопотенко.

З усіх його експериментів відомому шеф-кухарю поки що не смакує кінь, але він обіцяє не здаватися. «Навіть п’явки — дуже прикольні і стерильно-чисті, зародки качок, бджіл. Бджоли в мене в ресторані продаються. Це називається підмор — тіла померлих медоносних бджіл, дуже корисна штука. Їх навіть вивчають у данському інституті завдяки тому, що я почав про це говорити. Це їжа майбутнього. Я ніколи не здаюся в тому, щоб шукати нові смаки. Саме такі смаки дозволяють мені створювати щось нове», – розповідає Євген Клопотенко.

«Тихій вечір з Оленою Кравець» підготував для Євгена Клопотенка гру — «Горе для шлунку, радість для вух». У ній шеф-кухарю довелось опинитися на побаченні з дівчиною, яка власноруч приготувала вечерю. У меню — смажений на вчорашній олії щавель, вареник із зеленню, морквина у простроченій сметані і не тільки. Завдання Євгена — куштувати ці страви і нахвалювати.

Гостями нового випуску «Тихого вечора з Оленою Кравець» стали знаковий кулінар України Євген Клопотенко, незалежні та гарні дівчата з футбольного клубу “Маріуполь“. Також ви дізнаєтеся більше про книги від Вадима Кириленка у рубриці “Гоголь Наш”. Музична гостя — Lida Lee.