Головна TV

Юлія Юріна: Я вважаю себе українкою

Співачка ЮЮ у програмі #Муз_Оборона на телеканалі “Дом” розповіла про творчість та волонтерство під час війни, шлях до отримання українського громадянства та відверто зізналася, які погляди мають її рідні, що живуть у росії.

Юлія Юріна увірвалася в український шоубізнес шість років тому, підкоривши глядачів програми “Голос країни”. Дівчина має оригінальну манеру виконання, тому швидко запам’ятовується і нікого не залишає байдужим. Ще дитиною Юля співала українські пісні і цікавилася фольклором. Попри те, що народилася Юлія Юрина на Кубані, що в Росії, дівчина вважає себе українкою.

“Я вважаю себе українкою! Народилася я в місті Анапа, на Кубані. Проте з дитинства співаю українські пісні. Я завжди вивчала українські традиції та фольклор і у свідомому віці, у 18 років, переїхала в Україну. У 2012 році я поступила на кафедру фольклору та народно-пісенного співу в Києві”, – ділиться Юлія Юріна в програмі #Муз_Оборона.

Рідні співачки продовжують жити в росії та відмовляються вірити у реальність війни та геноциду українців, які влаштувала їхня країна. З батьком Юлія не спілкується вже кілька років, а мама й бабуся вірять лише пропаганді агресора,  а не словам рідної людини.

“ З мамою та бабусею спілкуємося, але чомусь у них немає довіри моїм очам, є довіра лише російському телебаченню. Спочатку мама казала, що все не так однозначно, як ми підносимо, а коли в них відключили Інстаграм, стала говорити, що українці самі себе вбивають, – зізнається артистка. – В мене не завжди вистачає на це терпіння. Але в якийсь момент я відрізала все від себе. Коли вони дзвонять, кажу просто: “Я жива. Нас обстрілюють, зараз повітряна тривога”. Постійно проговорюю, що росія нападає на Україну”.

У 2015 році Юлія вийшла заміж. На весілля до Києва приїхала її мама і бабуся. Родичі дуже хвилювалися, бо по російському телебаченню показували, що в Україні немає їжі, полиці в магазинах пусті. Аби змінити їхню думку, дівчина провела рідним екскурсію Києвом — показала найвизначніші місця, найбільші торгові центри. Це спрацювало, але, на жаль, ненадовго. Юріна запевняє – стільки разів вона б не намагалася переконати рідних у тому, що вони живуть у брехні – російське телебачення завжди її перемагало. Проте наполеглива дівчина продовжує нести людям правду та боротися за своє право на українське громадянство.

“Дуже хочу бути українкою не лише за свідомістю, а й за паспортом, але це зараз неможливо. У 2018-му році я змогла зробили лише посвідку на постійне проживання. Вона робилася 4 роки. А зараз війна і є проблеми важливіші, ніж моя”, – коментує Юріна.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну співачка не словом, а ділом підтримує нашу країну – волонтерить, їздить на деокуповані території, дає благодійні концерти, створила власний курс фольклорної пісні, на якому вчить співати українських народних пісень.

“На третій день війни я почала волонтерити – це склалося само собою. Перші кілька днів ми з чоловіком і котом просиділи в метро. Але там було дуже холодно та некомфортно. Тому ми прийняли пропозицію друзів перебратися у студію, яка знаходиться в  підвальному приміщенні. Там я почала допомагати людям – передавати ліки, щось закуповувати. Пізніше в наш творчий бункер долучилося більше людей. Так ми прожили 3 місяці. Нас було 17 людей, 3 коти, собака, хомʼячка та кріль”, – пригадує співачка ЮЮ в ефірі каналу “Дом”.

Зараз ЮЮ продовжує створювати пісні, які відбивають реалії воєнного часу. В програмі #Муз_Оборона вона виконала свою першу авторську композицію українською мовою “Чорна хмара”. Вона з’явилася після побаченого в Бучі та Ірпені. ЮЮ згадує, що від жаху і стресу ще довго не могла отямитися.

“В мене накопичилося дуже багато агресії. Свої емоції я переклала на пісню. Виписала все, що я думаю про російських військових. Співати для мене зараз — це відчувати себе вільною”, — пояснює виконавиця.

Також в ефірі телеканалу «Дом» Юлія Юріна звернулась до українців зі словами підтримки: “Я б побажала українцям зараз, по-перше, триматися. Якщо вам треба визволити емоції — плачте. Якщо вам хочеться сміятися — смійтеся. Цінуйте своїх близьких людей і не забувайте допомагати нашій армії, нашим ЗСУ, щоб ця війна скінчилася раз і назавжди, і ми жили та відбудовували країну з цих руїн, які оставили нам росіяни“, — підсумувала Юлія Юріна.

Крім того, в програмі #Муз_оборона співачка виконала пісню “Каменярі”, яку записала на 6-й день після повномасштабного вторгнення окупантів в Україну.

 Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.