Асоціація родин захисників «Азовсталі» звертається до небайдужих українців підтримати петицію щодо перейменування вулиці Озерна на столичній Оболоні на честь бійця ОЗСП «Азов» Олександра Гряника.
Назва вулиці несе в собі насправді набагато більше, аніж суто географічне положення. До того ж у Києві існує дві вулиці з назвою Озерна. Одна з них – на столичній Оболоні, в районі, де провів своє дитинство і вільне від війни з росією життя Олександр Гряник.
Його відрізняла несамовита відданість та любов до своєї країни. Сашко вважав своїм прямим обов‘язком захищати Батьківщину від ворожих посягань. Він пройшов усю Революцію Гідності, а у 2016 році став на захист нашої держави у складі полку «Азов», був ветераном АТО. На початку лютого 2022 року в нього закінчився контракт і Олександр вирішив взяти паузу в службі, повернувся з Маріуполя в рідне місто і планував пожити звичайним цивільним життям. Але 24 лютого, щойно почувши про початок повномасштабного вторгнення, взяв свій рюкзак, обійняв батьків та добровільно відправився захищати Україну знову.
Олександр обороняв Київщину у тяжких боях в Бучі, Ірпені, Гостомелі. Після цього дізнався про тяжке становище в Маріуполі, будь-якими шляхами намагався потрапити у вже оточене з трьох сторін місто, щоб допомогти маріупольцям і своїм побратимам. Йому запропонували 28 березня полетіти туди на гвинтокрилі, щоб доставити в оточене місто амуніцію, продовольство, медикаменти, зброю та щоб мати змогу допомогти у боях. Хоча Олександр чітко був проінформований командуванням, що, скоріш за все, це квиток в один кінець, що це дуже ризикована операція, він без зайвих вагань погодився. Він вважав, що це єдине правильне рішення, яке тільки може бути, – летіти на допомогу побратимам.
Під час прориву на «Азовсталь» Олександр Гряник отримав важке поранення, але відмовився від евакуації, віддавши своє місце в гелікоптері цивільним. Олександр понад місяць героїчно захищав Маріуполь та завод «Азовсталь».
8 травня 2022 року Олександр Гряник трагічно загинув від авіаудару на заводі «Азовсталь» у віці 28 років. Поховати його вдалося лише через 8 місяців у рідному Києві.
Сьогодні важливо закарбовувати пам’ять про наших полеглих воїнів у віки. Тому ми продовжуємо боротьбу, аби одна з вулиць Києва мала ім’я Олександра Гряника.
Підписатись під петицією можуть усі українці, не лише кияни. Якщо ви закордоном: увімкніть VPN, відмітьте місцеположення Україна і голосуйте теж. Це кілька хвилин вашого часу заради пам’яті про воїна, який віддав за вас своє життя!