Головна TV

Залежність психічного стану від фізичного: як це працює – розповіла тренерка Аніта Луценко

Доведено, що заняття спортом поліпшують психічний стан. Якщо ви постали перед вибором — приймати таблетки чи тренуватися, то краще обрати другий варіант. Адже навіть помірні фізичні навантаження матимуть тривалий позитивний ефект — вважає зіркова тренерка Аніта Луценко. У програмі “Ранок Вдома” на каналі “Дім” вона дала поради, як харчуватися, щоб покращити свій стан і чому не варто нехтувати звичайною фізкультурою.

Аніта Луценко впевнена – депресивні стани, тривожність і настрій покращуються під час занять спортом. Якщо ви обираєте між пігулкою і тренуванням, то знайте – тренування матиме кращий та триваліший ефект.

“Таблетка спрацює у цю хвилину, але якщо розглядати варіант безплатного покращення стану, то це саме спорт. Під час занять спортом виробляється серотонін, дофамін, знижується рівень болю. Людина починає контролювати розпорядок дня. Якщо зранку ти зробив зарядку, то день буде іншим. Ти автоматом відчуваєш цей ефект. Пропоную практикуватися, перевірити на собі”.

Почати експертка радить з простих занять, підійде навіть звичайна фізкультура. Вона лікує болі в спині, загартовує дух, допомагає покращити емоційний і фізичний стан. На це піде мінімум часу – 15-20 хвилин, проте важливо планувати цю активність у щоденнику, так, це більш ймовірно відбудеться.

Не менш важливим є і харчування, проте не варто сильно розмежовувати поняття “правильного” і “неправильного”, краще знайти баланс.

“Мене дуже лякає, коли люди при розмові про здорове харчування, уявляють собі моркву, броколі та варену курячу грудку. Типу здорова їжа повинна бути без картоплі, без макаронів. Це міф. Людина може їсти все. Якщо дотримуватися базових принципів здорового харчування, то можна випити газований напій або з’їсти чіпси, чи торт. Йдеться про принцип здорової тарілки”.

За словами тренерки, половину тарілки завжди мають займати овочі, бо це клітковина, яка відповідає за імунітет, нормальний рівень цукру. За таким принципом можна їсти навіть піцу чи пельмені. Таке просте правило робить корисним будь-який прийом їжі.

“Я за те, щоб корисні харчі складали 90% раціону, а 10% — смачненьке. Це продукти для насолоди. Бо який сенс їсти, якщо ти не можеш насолоджуватися цим процесом”.

Навичка здорово харчуватися і займатися спортом виховує стійкість. Це допомагає в багатьох життєвих ситуаціях. Експертка впевнена – завжди видно людей, які займаються спортом або займалися у дитинстві. Адже ця стійкість і витривалість залишається назавжди.