Головна Краса

Записки цинічного снайпера, або Як мене колись вкрали

Це було давно. Десь через два роки від початку війни. Я була вільна, незаміжня, ще не мала на морді зморшок а на попі цілюліту. Зате мала вкрай виражену вроджену #банутість, яка вкрай до мене притягувала безпритульних кошенят, старі книги з маріупольської барахолки, неприємності з мєнтами , і деяких нежонатих офіцерів “служби божої”.

От один з таких і накинув на мене оком в ті незапамятні часи.

Сказати що він був красивим, то курва нічого не сказати))). Про такого мій бойовий товариш і командир групи ССО Сірьога сказав би коротко: “гарний як весна”)))). І залицятися вмів, падлюка, як ніхто))). Але не до мене))). Я було створінням впертим, і демонстративно його при зустрічах ігнорувало і зневажало, а іноді бувало так його тролила, що можна було би і образитися))). Він теж не відставав. То на блоці мені затримання влаштує, щоби потім в кінці видати каву з шоколадом, то привезе серед ночі кошеня хворе, і волає лікуй, ти ж вмієш))). А сам в цей час демонстративно непритомніє, коли я те кошеня уколами відволодую)).

І це той чувак, на рахунку якого вже тоді був не один десяток орків.

Коли я шарилася на нулях, він приїздив і шастав зі мною за компанію, постійно говорячи, що приїхав тому, що треба ж комусь понести мою гвинтівку, бо я таке мале і чахле, що сама з нею не дійду на позицію.

Я теж не відставала: його телефон фігурував на олх як віддам породистих чіхуа-хуа безкоштовно, на його машині були наклейки “ублюдок, я від тебе вагітна”, анкета з його мордою пропонувала ескорт послуги і ремонт кранів на дому))).

І це ще дуже малий список того, як ми псували життя один одному)))).

В якийсь із днів я вирішила злиняти на пару днів у місто і відпочити. По формі, чумаза як те безпритульне кошеня, з непоборним бажанням зжерти шаурму біля Маріупольського драмтеатру.

Там він мене і надибав))). Сказав що від мене за сто км пахне війною, і що я виглядаю як привид комунізму. На що був посланий під три чорти, зі словами що мені пох, і заміж за нього я не збираюся.

І от тут щось пішло не так)). Мене скрутили в охапку разом з шаурмою, і посадили в машину, двері заблокували.

Я сказала що зараз простелю коліно, причому йому, але не спрацювало.

Так само легко в охапку мене затаранили в квартиру на четвертий поверх))). Двері закрили.

Матюкаючись і грозячи йому усіма карами небесними, я отримала рушник і була відправлена в душ, змивати з себе дух війни так би мовити))).

Виповзла я вже трішки спокійнішою, і поставила найголовніші питання в армії: “зачем? І нах#я?”

Мені резонно відповіли, що стосовно одружитися зі мною я про#бала вспишку, і це питання вже вирішене. З війни я піду. Жити будемо в Києві. Дітей народимо наступного року.

І взагалі, він що дарма стільки часу за мною волочився, пора вже й честь знати.

Але як я уже сказала, створіння тоді було вперте, і не на жарт й#бнуте.

Де ж квіти? Де конхветно-букетний період? Де, курва, походи в кіно/театр/парк ( потрібне підкреслити). Щоби мене, воїна, квіточку, снайпера, взяли от так і поставили перед фактом????!!!! Ото вже ні!!!

І пофіг що він мені подобається так, що іноді прибити його хочу. І що жити без нього муторно і кішки на душі дряпають, як мій Василь свій лоток ночами. Ні!!! Так не буде!!! Завоюй спочатку, а потім плани свої там якісь мені озвучуй.

Я прикинула обстановку. Тікати нікуди. Дверей двоє. Залізні. З ключа закриті.

Розумію якщо лишуся з ним тут і зараз, то вже через тиждень в його квартирі в Києві буду нові штори чіпляти, з блаженною посмішкою закоханої ідіотки.

Мозок намагався наробити план втечі.

А він розумів добре, що робить зараз мій мозок, і нахабно заявив: не втечеш)))). А сам після цього пішов в душ)))).

Я від безнадьоги вийшла на балкон і закурила цигарку.

Внизу тусували на лавці бабусі і в усі зичні голоси, обсуждали ремонт криші і установку нових зливних труб))).

Я повернула погляд в бік, і побачила своє спасіння))). Труба. Новенька, якісно вварена в стіну будинку. І прямо поряд. І балкон без скла))).

Не знаю, що тобі мною керувало, мабуть, мої таракани в голові завернули двіж разом з моїми внутрішніми демонами))). Я швидко одягалася. Закинула на плечі рюкзачок, і молячи всіх богів, щоби та труба не від#бнула, почала по ній сповзати. Ні, не спускатися так як це робить спецназ, цьоuj я навчилася вже пізніше. І не так? як у кіно))).

Ні, я це, курва, робила повільно, бо було гайки, як страшно. Мій мозок малював картини травм від падіння. А потім момент нашого можливого з ним майбутнього життя, вплоть до вступу внуків в університет))). Мізки безжально видали вердикт: Дура)))). Серце кричало: що ж ти робиш, курва, повернися до нього))). І лише вперто-#банутий характер говорив : Красава)))).

Фото приблизно того періоду)))

Коли я доповзла до першого поверху місцеві бабки вже мовчали, і дивилися на мене, як папуаси на дирижабль)))). А я бабкам видаю: не нервуйтеся, шановні, то у нас навчання, антитерор))).

Сказавши це, дрипнула з усіх ніг)))). До найближчого таксі. А далі назад, на нуль))).

А на його тумбочці одиноко лишилася лежати моя недоїдена шаурма)))).

Він телефонував, я не брала слухавку. Він писав, називав впертою дитиною. Казав, що перевівся остаточно в Київ служити і забере мене з собою.

А я вибрала війну. Занадто багато я тоді вже їй віддала, щоби ось так просто піти. Знала що то лише затишшя, і ще буде пролито ріки крові.

Він тоді щез на два роки. Потім з’явився знову і просто спитав, чи я вже навоювалася, бо йому треба допомогти поміняти в квартирі штори, і без мене ніяк…

А у мене тоді вже було інше життя.

Підрозділ ССО, в який я з такими жертвами пройшла відбір. Своя банда, зграя, війна і побратими.

Війна дуже скорочує час. Ти проживаєш в душі рік за п’ять. Ти вчишся цінувати моменти, бо завтра може і не настати…

Він сказав що буде чекати, скільки треба.

Красивий, розумний, сміливий. Він чомусь любив мене – #бануте вперте створіння))).

Він загинув навесні 2022 року.

Іноді, дуже рідко, на одне із кладовищ приходить створіння у формі з шевроном ССО , з очима, в яких майже не лишилося #банутості, стоїть біля могили, і розповідає історію альтернативного майбутнього, з рожевими шторами, дітьми, кошенятами, вплоть до вступу внуків в університет…

Не відкладайте свої мрії на потім…

Не змушуйте чекати тих, кого любите і хто любить вас.

Війна іноді не пробачає чекання…

Юлія Воборнікова-Головко