Головна Техно

Засновник штучного інтелекту заявив про величезні загрози цієї технології

Artificial intelligence pioneer Geoffrey Hinton speaks at the Thomson Reuters Financial and Risk Summit in Toronto, December 4, 2017. REUTERS/Mark Blinch/File Photo

Штучний інтелект може нести для людства «більш нагальну» загрозу, ніж зміна клімату. Про це заявив засновник технології штучного інтелекту, колишній інженер Google Джеффрі Гінтон в інтерв’ю Reuters у п’ятницю, 5 травня.

Джеффрі Гінтон, якого називають «хрещеним батьком штучного інтелекту», нещодавно пішов з Google після десяти років роботи в компанії, для того, аби говорити про ризики технології.

«Я не хотів би знецінювати зміну клімату. Не хотів би казати: “Вам не варто турбуватися про зміну клімату”. Це також величезний ризик. Але я думаю, що штучний інтелект може виявитися більш терміновим», — сказав Гінтон.

Він додав, що для проблеми зміни клімату простіше знайти шляхи вирішення, натомість у питанні ризиків штучного інтелекту «зовсім незрозуміло, що вам робити». Водночас, науковець не поділяє думку про те, що дослідження штучного інтелекту у світі варто призупинити.

«Це абсолютно нереально, — зазначив Гінтон. — Я в таборі, який вважає, що це екзистенційний ризик, і він досить близький, аби ми зараз дуже наполегливо працювали та вкладали багато ресурсів, щоб з’ясувати, що ми можемо з цим зробити».

Гінтон десять років працював у Google над розробкою штучного інтелекту, однак тепер він занепокоєний стосовно цієї технології та своєї ролі в її розвитку. «Я втішаю себе звичайним виправданням: якби я цього не зробив, зробив би хтось інший», — сказав Гінтон виданню New York Times, яке першим повідомило про його рішення.

4 травня Адміністрація президента США провела зустріч з виконавчими директорами компаній Google, Microsoft, OpenAI й Anthropic, щоб обговорити ключові питання безпечності штучного інтелекту. Бот ChatGPT привернув увагу законодавців США, оскільки став найбільш зростаючою споживчою програмою в історії з більш як 100 мільйонами активних користувачів щомісяця. Занепокоєння щодо технології штучного інтелекту також включають порушення конфіденційності, упередженість і ризик, що це може поширювати шахрайство та дезінформацію.

У березні кілька відомих дослідників штучного інтелекту та експертів у галузі, зокрема гендиректор компаній SpaceX і Twitter Ілон Маск та співзасновник AppleСтів Возняк, підписали відкритий лист, у якому закликали розробників призупинити роботу над широкомасштабними системами штучного інтелекту, посилаючись на побоювання щодо «значних ризиків для суспільства».