Штучний інтелект може нести для людства «більш нагальну» загрозу, ніж зміна клімату. Про це заявив засновник технології штучного інтелекту, колишній інженер Google Джеффрі Гінтон в інтерв’ю Reuters у п’ятницю, 5 травня.
Джеффрі Гінтон, якого називають «хрещеним батьком штучного інтелекту», нещодавно пішов з Google після десяти років роботи в компанії, для того, аби говорити про ризики технології.
«Я не хотів би знецінювати зміну клімату. Не хотів би казати: “Вам не варто турбуватися про зміну клімату”. Це також величезний ризик. Але я думаю, що штучний інтелект може виявитися більш терміновим», — сказав Гінтон.
Він додав, що для проблеми зміни клімату простіше знайти шляхи вирішення, натомість у питанні ризиків штучного інтелекту «зовсім незрозуміло, що вам робити». Водночас, науковець не поділяє думку про те, що дослідження штучного інтелекту у світі варто призупинити.
«Це абсолютно нереально, — зазначив Гінтон. — Я в таборі, який вважає, що це екзистенційний ризик, і він досить близький, аби ми зараз дуже наполегливо працювали та вкладали багато ресурсів, щоб з’ясувати, що ми можемо з цим зробити».
Гінтон десять років працював у Google над розробкою штучного інтелекту, однак тепер він занепокоєний стосовно цієї технології та своєї ролі в її розвитку. «Я втішаю себе звичайним виправданням: якби я цього не зробив, зробив би хтось інший», — сказав Гінтон виданню New York Times, яке першим повідомило про його рішення.
4 травня Адміністрація президента США провела зустріч з виконавчими директорами компаній Google, Microsoft, OpenAI й Anthropic, щоб обговорити ключові питання безпечності штучного інтелекту. Бот ChatGPT привернув увагу законодавців США, оскільки став найбільш зростаючою споживчою програмою в історії з більш як 100 мільйонами активних користувачів щомісяця. Занепокоєння щодо технології штучного інтелекту також включають порушення конфіденційності, упередженість і ризик, що це може поширювати шахрайство та дезінформацію.
У березні кілька відомих дослідників штучного інтелекту та експертів у галузі, зокрема гендиректор компаній SpaceX і Twitter Ілон Маск та співзасновник AppleСтів Возняк, підписали відкритий лист, у якому закликали розробників призупинити роботу над широкомасштабними системами штучного інтелекту, посилаючись на побоювання щодо «значних ризиків для суспільства».