Головна TV

Знав би англійську – знімався б у Голлівуді: зірки Нового каналу – про вивчення мов

Ведучий Євген Таллер, а також актори Олександр Рудинський і Дмитро Вівчарюк розповіли, як знання мов впливає на кар’єру та особистісний розвиток

Вивчати нову мову чи бути в тренді та поглиблювати знання української? А можливо, варто робити і те, і інше? 26 вересня у країнах ЄС відзначається Європейський день мов, серед яких, звісно, й одна з наймилозвучніших мов у світі – українська. Вона нас об’єднує та стоїть на захисті української історії та культури, не знати її – значить не поважати свою державу. А як щодо вивчення іноземної, яка може відкрити перед нами нові можливості для кар’єрного зростання й не тільки? Зірки Нового каналу розповіли про власний досвід вивчення мов та поділилися лайфхаками, як зробити це швидше.

Олександр Рудинський

– Я знаю українську, продовжую вчити та практикувати англійську, активно працюю над тим, щоб довести свій рівень до досконалості. Зараз перебуваю на зйомках, як повернуся, хочу почати займатися з викладачем. Щодо лайфхаків з вивчення мови, то коли дивлюся іноземні фільми та серіали, роблю це мовою оригіналу без дубляжу. Також регулярно слухаю англомовну музику, та й загалом роблю усе, що радять мовні експерти: вчу нові слова, завдяки фільмам покращую розуміння мови на слух, практикую спілкування з носіями.

Дмитро Вівчарюк

– Володію рідною українською та розумію англійську, але вільно не спілкуюся. А от моя дружина робить це чудово: і німецькою, і англійською. Оскільки зараз моя сім’я в Німеччині, я намагаюся вивчати хоча б пару слів німецькою на день. Ну і, звісно, треба знати англійську. Колись дуже відомий у світі режисер мені сказав: «Дімо, вчи англійську, з твоєю харизмою ти маєш давно зніматися в Голлівуді». Тому якби я знав мову, то спокійно міг би зніматися за кордоном. Це моя величезна проблема, моя біда, але ж ніколи не пізно хоча б по слову в день вчити. Інколи я намагаюся дивитися фільми англійською та німецькою. І ще по роботі знаю трошки французьку, одну-дві пісеньки. Але не скажу, що володію. Мови – це дуже-дуже важливо. Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. І я, і моя жінка дуже акцентуємо на вивченні мов нашими дітьми. Вони знають німецьку, трошки англійську та, звісно, українську. Тому я пишаюся тим, що вони знають більше, ніж тато, а значить, вони кращі, ніж тато. Мова – це рушійна сила в усьому.

Євген Таллер

– Я починав вивчати англійську, напевно, разів пʼять. Але ніяк не складалося (усміхається). Рік-півтора тому ми з друзями змусили себе піти в онлайн-школу. Тричі на тиждень по три з половиною години витрачали на вивчення англійської. І так тривало близько року. За цей час ми дійшли до рівня B1. Та після закінчення курсу я вже позабував усе, що вивчив (усміхається). Переконався, що будь-яка мова потребує практики. Якщо не розмовляти нею, то через певний час починаєш забувати, що зі мною і сталося. Та загалом я задоволений, бо зараз мого рівня англійської достатньо, щоб пояснити, чого хочу. Згодом у друзів було секундне запаморочення на тему «А давайте ще вчити іспанську». На що відповів: «Ага, звісно, ми ж англійську досконало знаємо, то можна переходити на іншу мову» (сміється). З лайфхаків можу поділитися, як я запамʼятав, як сказати англійською «калюжа»: puddle я в калюжу (усміхається). І таких асоціацій можна знайти багато.

У Європейський день мов варто пам’ятати, що українська мова – це наша гордість, наша ідентичність, а не просто засіб спілкування. Тож давайте популяризувати нашу мову разом!