Головна TV

Зустріч дружини захисника острова Зміїний із чоловіком, якого вважали загиблим

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе», що допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. У наш важкий час сила потрібна і тим, хто боронить Україну, і тим, хто потрапив у полон, і тим, хто на них чекає, вірить і бореться в тилу. У новому випуску програми – історія про непростий шлях, який пройшла дружина захисника острова Зміїний Артура Зазяна: від звістки про його загибель… до щасливої зустрічі з коханим чоловіком.

24 лютого 2022-го морський піхотинець Артур Зазян, один із захисників Зміїного, намагався не хвилювати свою дружину Наталю, тому не розповідав їй, що насправді коїться довкола острова. А через кілька годин прийшла страшна звістка – захисники острова Зміїний загинули… Наталя Зазян зізнається, що такого жаху, як тоді, вона ще ніколи не переживала. Наступні два дні пройшли для жінки в сльозах і нерозумінні, аж доки в російських новинах не з‘явилося відео з полоненими. Тоді стало зрозуміло головне: наші герої живі й за них варто боротися. Рідні захисників згуртувалися навколо спільної мети – визволення їх із полону. Було написано безліч заяв в усі можливі інстанції. За місяць звільнили першого полоненого, і це дало надію всім. Улітку відкрили координаційний штаб, і Наталя разом із іншими родинами захисників Зміїного стала його постійною відвідувачкою.

У цей час Артура перевозили з однієї колонії в іншу. Але 26 листопада нарешті обміняли й повернули додому. Про щасливу новину дружина дізналася від рідних інших захисників, а потім побачила обличчя коханого на фото в інтернеті.

І нарешті, за дві години після обміну, чоловік сам зателефонував. Але Наталя не одразу впізнала голос чоловіка – настільки він був виснажений. За 9 місяців у полоні Артур Зазян схуднув на 30 кілограмів. Погане харчування, допити, антисанітарія й постійні знущання – ось із чого складався кожен день морпіха в неволі. Ще місяць у полоні міг би стати для чоловіка критичним… Про 9 місяців боротьби за життя в застінках у рашистів – у вівторок, 11 квітня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Ми віримо і сподіваємося, що всі наші одного дня повернуться додому і на рідній землі нарешті настане мир. Але поки триває війна, щодня на адресу редакції «Шукаю тебе» продовжують надходити листи з проханням допомогти знайти людей, із якими втрачено зв’язок. Уже понад рік рідні розшукують колишнього військовослужбовця Івана Чухарева з села Новоселівка, Волноваського району на Донеччині. Ще в перші тижні повномасштабної війни під час фільтрації його затримали окупанти й погрожували посадити в тюрму на довгих 20 років. Де зараз чоловік і що з ним – рідні не знають…

Ще одна пошукова історія – з Харківщини. Віталій Рибалко розшукує сина Олексія Рибалка. Коли почалося повномасштабне вторгнення, хлопець не всидів за кордоном, де працював уже доволі давно. Його тягнуло додому. Навесні минулого року він повернувся на рідну Харківщину і став волонтерити, а далі – все загадково: 6 липня Олексій зник за нез’ясованих обставин…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони й що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме.

Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.