Головна TV

Зустріч звільненої з полону захисниці Маріуполя Анастасії Чорненької з доньками

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе». Він допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Дуже хочеться вірити, що кожен, хто чекає своїх рідних, обов’язково їх знайде. А всі, хто зараз захищає нашу країну, повернуться до своїх родин живими та здоровими.

Цього тижня в новому випуску проекту – зворушлива зустріч колишньої полоненої зв’язківиці Анастасії Чорненької з двома донечками, з якими через війну вона майже рік не бачилася й навіть не чула їхніх голосів. Але саме думки про дітей допомогли їй вижити і не втратити глузд в Оленівській колонії.

Анастасія Чорненька служила в Бердянську, а до Широкиного, що під Маріуполем, їхній батальйон перебазували незадовго до початку повномасштабного вторгнення. Та вже 28 лютого вони отримали наказ відступити в місто й зайняли бойові позиції на комбінаті імені Ілліча. Там, у самому центрі бойових дій, Настя з побратимами протрималися понад місяць.

Уже тоді вони були без зв’язку, без світла і не знали, що насправді відбувається в Україні. Не знала жінка і про те, що з її дочками. Старшу – Луїзу – вона лишила в Бердянську, і дівчину довелося визволяти з окупації. Молодша Софійка жила з бабусею в тилу – на Кіровоградщині. Рідні берегли дитину від страшної правди, тому просто казали, що мама на роботі. З заводського бункера в Маріуполі Анастасія Чорненька одразу потрапила до Оленівського фільтраційного табору, де разом із іншими полоненими дівчатами утримувалася за ґратами й стала свідком страшного теракту. Українські жінки весь час були під великим психологічним тиском. Від безвиході Настя ночами плакала, а потім докоряла собі, що дозволяє таку слабкість. Адже поруч, у камері, на сусідніх нарах лежала вагітна Мар’яна Мамонова, якій було набагато страшніше. Тож у найгірші часи Настя жила думкою про дітей. Розуміла, що має вижити заради своїх донечок. І їй це вдалося… Восени минулого року її разом із іншими полоненими повернули в Україну, і вона нарешті змогла обійняти доньок…

Як пройшла зустріч дівчаток із найріднішою людиною? Що весь цей час їм розповідали про маму родичі? І як Насті навіть із полону вдавалося передавати іграшки молодшій Софійці? Дивіться у четвер, 2 лютого, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Сьогодні в російському полоні ще багато українців – і цивільних, і військових. Держава робить усе, щоб їх повернути. Але росіяни приховують дані полонених, тому процес обміну чи повернення важко спрогнозувати. І все ж ми віримо: усі наші будуть звільнені й неодмінно повернуться додому. А проект «Шукаю тебе» продовжує шукати всіх, хто загубився на цій війні… Вже 5 місяців рідні розшукують 44-річного Сергія Деркача з села Велика Олександрівка, що на Херсонщині. Під окупацією російської армії село опинилося ще в перші дні вторгнення. Рідних Сергій вивіз на безпечну територію, а сам залишився вдома – доглядати за будинком. У вільний час, щоб поповнити запаси їжі, чоловік займався риболовлею. 8 вересня він також пішов на річку, але був один дивний момент: Сергій встиг розказати рідним, що за ним слідкує дрон. На цьому зв’язок із чоловіком урвався, і з тої пори від нього не було жодної звістки… До редакції проекту також звернулися рідні 64-річного Сергія Лобанова з села Молодова, що на Харківщині. Наприкінці квітня ця територія вже була звільнена від рашистської окупації, але ворог продовжував нещадно її обстрілювати. 2 травня під час одного з таких обстрілів Сергія Федоровича було поранено. Згодом він зібрався їхати до лікарні по допомогу, однак дорогою безслідно зник…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони й що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе». Дієвим інструментом пошуку стають також і програми в мережі Інтернет. Тож неодмінно діліться посиланнями на випуски в соцмережах, адже таким чином ви наближаєте зустрічі рідних людей!

Дивіться проект «Шукаю тебе» щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.